Doplňky Relu jsou vyrobeny z použitých pytlů od potravin a dalších zbytkových materiálů, jako jsou nevyužité textilie a staré kožené kabáty. Papírové pytle pocházejí z pekáren či bezobalových prodejen, kde by se z nich bez dalšího využití stal odpad. Taška se skládá z několika vrstev, aby byla zaručena její nosnost, pevnost i odolnost vůči vnějším i vnitřním  působením. Korpus je složen z papírového pytle, který je vystužen látkou. Každý kus je pak doplněn o zavírání a lano, sloužící jako nosný popruh. Životnost tašky je zhruba 9 měsíců při každodenním užívaní a unese cca 8 kg. Její externí úprava zajišťuje její odolnost vůči dešti. Při kontaktu s deštěm tak stačí nechat tašku vyschnout.

Když taška doslouží, lze zavíraní i lano využít při výrobě nového kusu a zbylý korpus vytřídit do tříděného odpadu. Zákazníky k tomuto způsobu dalšího zpracování motivuji zejména nabídkou workshopů, kde si mohou svou tašku pod odborným vedením vyrobit. Sami zákazníci tak dávají vzniknout zcela unikátním módním doplňkům, do kterýc vkládají nenejn své úsilí a čas, ale také kus sebe. Absolventi kurzů pak navíc díky nabitým znalostem mohou zprácovat další pytle a sami tak šířit myšlenku bezodpadového životního stylu a motivovat tím i ostatní. Kabelku či batoh je také možno zakoupit jako hotový výrobek buď na spřáteleném eshopu tvorbou.cz či některém z marketu nabízejících lokální tvorbu.

Doplňky Relu jsou rovnocenými náhradami mainstreamových kabelek a batohů, a to i z pohledu skutečné trvanlivosti materiálů z řetězců.